Listárna svedomi.cz, došlo 10.2.2016

Merkelová a kněží o situaci v syrském Aleppu

Ladislav Svoboda

V Parlamentních listech vyšel článek nazvaný „Merkelová si vyšlápla na Rusko. Tusk se k ní přidal, ale jedna známá osobnost naopak Rusy překvapivě pochválila". Zde se Merkelová vyjádřila: „Jsem zděšena a šokována utrpením ve městě Aleppo, na kterém nese vinu především ruská strana podporující prezidenta Asada". 

Jak vidí situaci arcibiskup z Aleppa Jean-Clément Jeanbart? Západem podporovaná emigrace Syřanů je v podstatě deportací. Zbavuje Sýrii vitálních sil, které jsou nezbytné k rekonstrukci země po válce....Za realistické řešení konfliktu považuje jedině ruský scénář, to znamená podporu prezidenta Bachara al-Assada v boji proti všem povstalců, včetně těch, o nichž se chybně mluví jako o umírněných.... (zdroj)

Také aleppský farář říká: „Nepřátelské teroristické skupiny se mstí na civilním obyvatelstvu. Jejich urputné bombardování donutilo k útěku desítky tisíc lidí... V odpověď na postup syrských vládních vojsk a jejich spojenců tzv. povstalci, tedy teroristé, nelítostně ostřelovali civilní objekty. Výsledkem je totální destrukce, píše o. Ibrahim, tamější lidé opět nemají, kam by složili hlavu. Aleppané nevěděli, zda mají utíkat, či očekávat „sestru smrt“ ve svých domovech. Pod troskami domů zůstalo mnoho mrtvých a raněných, ale nikdo ze strachu neodpovídal na jejich volání o pomoc. Mrtvá těla tak ležela na místě dlouhé hodiny...." (zdroj)

Z té západní protiruské propagandy mi je opravdu už na blití

Ladislav Svoboda, 10.2.2016; titulek redakční

zpět na hlavní stranu                     přehled článků ze Svědomí