Listárna svedomi.cz, došlo 10.2.2016

Věřím, že jako já stejně uvažují i další občané

Jiří Kohoutek

Večer ve zprávách na ČT uvedli, že do Prahy přiletí z Jordánska 3 nemocné děti s rodinami, přes 30 lidí, kteří už tu zůstanou a natrvalo a tak se chci svých kamarádů zeptat, jestli si myslí, to co já ...- nejsem lakomec, - dobrá, máme-li na to, uzdravme je u nás, ať jsou tu s nimi rodiče nebo  alespoň jeden z nich, no a p o uzdravení poděkujte, bylo to zadara a vraťte se zpět domů alespoň do toho Jordánska, - ale přes 30 lidí? - proč natrvalo ????

- Kdo zmocnil k takovému rozhodnutí vládu, senát, parlament? Lidé v této zemi? Ti, kteří je i s těmi svými vydařenými politiky budou živit? Kdo jim dal mandát? Která ze stran má toto ve volebním programu?

- Tady 30, támhle 1400, tam 420, tudle 280 ... a pořád dál ... Co naše ústava? Co naši lidé? Co naši daňoví poplatníci? Co naše děti?

- Běženci se zde „přizpůsobí", budou pracovat, mnozí zaplní náročné pozice na pracovním trhu, proboha a kde? U které firmy?

- Jeden rok se budou učit česky v kurzu, - kdo to zaplatí?

- To naše školy ať střední či vysoké plodí, s prominutím, takové blbce, že po absolvování studia jsou na pracáku a nahradí je tito afričtí specialisté?

- Nebylo by lepší ty školy zavřít?

- Demografická křivka klesá, obyvatel ubývá, ano a proč? Nebylo by lepší peníze, vyhozené zbytečně oknem, investovat do vlastního národa, aby nevymíral? Podporou mladých rodin našich vlastních dětí, v zemi našich předků, všech těch, kteří tento stát po staletí budovali a mnozí pro něj obětovali život?

I tady byly války, i odsud lidé utíkali do zahraničí /1938,48,68/, ano bylo jim pomoženo v zahraničí, museli se sami naučit řeči, najít práci a makat aby se tam udrželi. Nikdo jim nic nedal zadarmo. A pokud by tam dělali bordel, kopali do svých „zachránců", kradli, znásilňovali a vnucovali jim pod hrozbou uříznutí hlavy - svoje zákony, tak by dopadli špatně, v tom lepším případě by se rádi vrátili zpět ... To je lepší srát /pardon/ na vlastní lidi a tahat sem kohokoliv, kdo bude za zadara vděčný?

- Máme na to?

- Máme 2 biliony dluhů,

- každým rokem děláme další,

- nemáme na důchody,

- nemáme na zdravotnictví, co bychom potřebovali pro vlastní lidi,

- v domě, kde bydlím, dole u vchodu leží krabice, kam házíme plastový víčka na léčbu a pomůcky pro děti - naše, kterou nehradí zdravotní pojišťovna. Proč??? Mohou rodiče těchto dětí s nimi vycestovat s celým příbuzenstvem třeba do USA, Ruska, Německa, Francie, Anglie, Kanady atd. atd., aby je tam zdarma vyléčili, dali jim zadarmo to, co my jim dát nemůžeme, celému početnému příbuzenstvu tam dali zadarmo byty, jídlo, práci, naučili jejich mateřskou řeč?

- Máme desetitisíce lidí "pod mostem", mnohé vlastní vinou, mnohé ne, tito se ani neodváží po tomto státu něco chtít, hanba by je fackovala, a tak raději „chcípnou „pod mostem,

- máme řadu vlastních netáhel, neumíme se s nimi vypořádat, proč sem taháme další?

- Proč u nás vznikají nenávistná uskupení, xenofobní názory, radikální politická seskupení a strany zleva či zprava? Protože nám lžete!!! My nesouhlasíme s kvótami, říkáte a taháte je sem "dobrovolně“, podle vlastního uvážení, šaškujete s pár vojáčky jakoby na hranicích, a přitom stačí emigranty otáčet a vracet hned na hranicích tam, kde poprvé porušili zákon!

- Ano je tam válka, kdo ji vyvolal, kdo ji podporuje? 

- Každý den vidíme v TV, jak u břehů Itálie a Řecka přistávají gumové čluny s uprchlíky - kdo ty černé gumové čluny vyrábí? 

- Jaká je značka či jméno té firmy? 

- Jak se dostanou v takovém množství do Afriky? 

- Kdo a jak a za čí peníze je tam dováží? 

- Proč celá slavná a „světová“ bezpečnostní společenství to té firmě už dávno nezarazila? Nebo si ty čluny šijí sami uprchlíci po večerech, a z čeho?

No, to bylo otazníků! Jak jsem psal, nejsem lakomec, pomoc potřebným mi nevadí, ale taky nejsem blbec, abych neviděl, jak to může jednou skončit!

Také mám děti, také mám vnoučata a nechci, aby jednou doplatily na to, že na to dědek čuměl, že dědek tušil a nic neudělal ... Jenomže, co můžu udělat? Čekat na volby a pak dát hlas komukoliv, kdo  slíbí, že s tím svinstvem skončí?? 

Doufám, že můj stárnoucí mozek se občas trefí do černého, tak co kamarádi, co vy na to?

Jirka Kohoutek, došlo 7.3.2016

zpět na hlavní stranu                     přehled článků ze Svědomí