Aktuality www.svedomi.cz, 29.11.2016

O aktivistivismu a pravdě

František Rozhoň

Aktivisté, to jsou podle mne ti, kteří se při naplňování svých cílů nenechají omezovat ani zákony. I když jsme se při Sametu znova přihlásili ke Všeobecné deklaraci lidských práv, aktivisté se dál nenechají omezovat článkem 1 té deklarace, že všichni lidé rodí se svobodní a sobě rovní v důstojnosti… a mají spolu jednat v duchu bratrství. A tak:

Odboráři, odboráři, vezli sračky na trakaři", básnil příslušník „politikařící elity" s. Miroslav Kalousek před pěti lety poté, co odboráři do posledního místečka zaplnili Václavák. Věří asi Kalousek, že svoboda aktivisty nekončí tam, kde začíná svoboda druhých, a aktivista může napadnout kohokoli.

Letos 17.11. se na Václaváku sešli příznivci „politikařících elit" typu prof. Halík a básník Jiří Dědeček „aktivisticky svobodně“ představil své umění: „Sedí prase na Hradě, libuje si v úřadě.“

Poté, co se objevil návrh zákonem omezit aktivistické pojetí svobody, začal protestovat umělec obšťastňující i olympioniky David Černý: „Zamrdaná zkurvená kupa hoven a sraček na hradě, vytlemený prasečí držky, ať už konečně chcípnou v ošklivejch a táhlejch bolestech. Zmrdi smradlavý, zkurvysyni vyjebaný, tupý debilové. I s tou bandou kreténů čuráckejch, co to navrhujou. Do nejhlubší prdele s váma, vy hovnožrouti“.

Zbývá si připomenout, že takoví aktivisté se shodují se svými fans, že oni jsou kulturní a slušní, sprosťákem prý je pan prezident, který není z jejich řad a takhle nemluví. Je to jako za bolševika - pravdou je opak toho, co nám aktivisté tvrdí.

František Rozhoň, 29.11.2016

 zpět na hlavní stranu               zpět na archiv aktualit