Motto: Jsem Vlastenec, Čech, Slezan, Moravan,

za to jsem občas hnědým morem zván.

Kdo jsme ?

Již pětadvacátý rok vychází Svědomí, kanadsko-český (exilový) nezávislý časopis pro Českou republiku. Po Listopadu 1989 jsme i my věřili, že Češi již nebudou muset být tím nejvzornějším národem na světě, který se nevměšuje ani do svých vlastních záležitostí. Důvěřovali jsme politikům, že naplní  Akční program Občanského fóra. Když ten program čteme dnes, máme pocit, že čteme program "extremistů". 

Po desetiletí ponižovaný český národ si nedokázal udržet svobodu, která se mu v listopadu 1989 "navrátila". Otěže vlády předal "demokratickým partajím", a slova jako "pravice", "levice", "demokracie" či "lidská práva" ztratila svůj význam. Česká republika vinou levičáckého politického stylu nám znovu začíná připomínat zdivočelou zemi. Tak se k tomu vyjadřujeme. Nejsme studovaní novináři ani propagandisté, ale máme radost (ne zisk) z toho, že o naše aktivity na papíře i internetu projevujete zájem.

Časopis Svědomí  / Conscience - nezávislý časopis pro Českou republiku, s tradicí od roku 1955. Měsíčník, který není určen pro výdělek! Vydavatel a šéfredaktor až do smrti v květnu 2010 Milo Komínek. Dále vydává Marie Komínková.

Kontakt od února 2013: Svědomí / Conscience, Vrchlického 1631, 738 01 Frýdek-Místek

e-mail: svedomi@gmail.com

tel: (+420) 554 144 442 nebo (+420) 591 120 470

Milo Komínek byl v letech 2002-2005 i vydavatelem nezávislého kulturně-politického časopisu Obrana národa . Životnímu příběhu Milo Komínka byl věnován jeden z pořadů České televize "V zajetí železné opony", s podtitulem "ÚTĚKY LETECKÉHO AKROBATA". Pestrý život artisty, pilota, parašutisty, akrobata, 17 let politického vězně komunistického režimu a jeho útěky z Československa za "Železnou oponu" do Rakouska, Švýcarska a Kanady byly jako vystřiženy z nějakého dobrodružného akčního filmu.  Odkaz na TV pořad zde...

Kniha Milo Komínka "I pod oblohou je peklo" -  text začíná zde...

Exkluzivní rozhovor s Milo Komínkem pro Svobodné noviny 4/2009 najdete zde...

Milo Komínek

dlouholetý vydavatel Svědomí, který by se 20. června 2013 dožil 87 let,

který slovem i se zbraní v ruce se dokázal postavit proti nacistům i bolševikům,

který zabezpečil rodinu, pomáhal přátelům, potřebným a zbytečně neublížil snad ani mouše,

který vyprávěním dokázal upoutat dnešní mladé a starší upozornit na nedostatky dnešní svobody a demokracie,

který byl pomlouván jako údajný extremista,

zemřel 25. května 2010 ve frýdecké nemocnici.

Internetovou verzi - České vlastenecké stránky spojené s časopisem Svědomí / Conscience - po obsahové stránce připravoval František Rozhoň, kterého Milo Komínek oslovil v roce 1999. Rozhoň se považuje za vlastence, upřesňuje však svůj význam toho slova. Bolševici různých zemí se mu snažili dát význam „poslušný občan“, po Listopadu je mu podsouvána šovinistická nesnášenlivost, Rozhoň chce hledat, jak by se ve „vlasti“ dalo lépe žít, přičemž „vlastí“ myslí společný dům, region i svět. Záměrně se dnes vyhýbá pojmu „Evropa“. V době, kdy se „kvůli lepšímu zítřku“ považuje za zločin pohyb pravicí či prodej čepic sovětské armády, snaží se popsat podstatu „totality“ pravdivěji. Kontakt e-mail frozhon@post.cz, tel. (+420) 603 435 357.

18.5.2017 potvrdil Petr, syn manažerky Svědomí Marie Komínkové, nesouhlas s tím, aby F. Rozhoň dále připravoval tyto stránky; F. Rozhoň proto práci ukončil a přístupové heslo zaslal manažerce Svědomí.

 zpět na hlavní stranu