Z časopisu Svědomí/Conscience 10/2006

Pryč od impéria

Bohumil Kobliha

"Na deset milionů Britů chce opustit svoji zemi, tedy jeden z pěti dospělých." Tak hlásá článek na první straně prestižního světového nedělníku "The Sunday Times" z 27.srpna 2006. Proč ten exodus? Oficiálním důvodem je, že administrativa zatěžuje občany stále vyššími daněmi. To je ale třeba číst spolu s výsledky posledních průzkumů veřejného mínění, které zjišťují že 8O% Britů chce, aby se Spojené království odpoutalo od USA. Proč? Poněvadž doplácí daněmi na války Ameriky proti islámu iniciované neo-konservativci (americky "neo-cons"; neocons - vzniklo z "kávové společnosti", jak si původně říkali, většinou extremních sionistů).

Sílící hlas Britů žádá přimknout se skutečně k Evropě, nebo se osamostatnit a žít jako dříve spolu se zeměmi Commonwealthu. Proč? Poněvadž Britové už mají plné zuby válek, do kterých je zavlekl jejich přítel Bush. Samozřejmě prostřednictvím premiéra Blaira. Toho - ač  už i mateřská labouristická strana žádá jeho odchod, ač se jeho řeč stává stále více nekoherentní, a nápady krkolomně ekvilibristické - se  nemůžeme zbavit.

Anti-teroristická opatření pana ministerského předsedy a plejády jeho ministrů vnitra (střídá je jak fusekle), kteří nám natloukají do hlavy, že každý může být terorista, a tedy zaslouží hlídání, nás vedou nezadržitelně do totalitního státu s policejní glazurou nebezpečnější než nacistická Sicherheitsdienst či KGB. Strážník na každém rohu se samopalem. To samozřejmě pobuřuje svobodomyslné Angličany, a nemůže neprovokovat všechny mohamedány, zvláště když jim zakazují i jejich náboženské svátky. Konečně za tím účelem a tím směrem jsou kroky namířeny. Provokace na provokaci… Je to jako když vám, zákona dbalému občanu, sváží ruce aniž byste co udělali. Chtějí abyste se cukali. Pak vás alespoň obviní, že jste se vzpouzeli policii. Pěkná legrace…

Otázka jít vlastní cestou je tedy pro Angličany čím dále tím naléhavější, zejména teď, kdy pan Bush buší a hlasitě se chystá na další zemi islámu, Irán - ovšem popoháněn neo-konservativci. Byl bych zvědav, kdo ještě jeho pohádky o hrozném nebezpečí Bin Ladenů a zbraních hromadného ničení mohamedánů bere, ale Bush nahnal svůj národ do válek proti Afganistanu a Iráku, a nikdo mu nedokázal v rámci "demokracie" zabránit. Jak je to s Blairem? Inu toho přátelští neocons nedovolí padnout dokud nepodpoří  válku Bushe a Omerta proti Sýrii a Iránu.

Model manipulativní demokracie pracuje perfektně, nikdo se z ní "nemůže" dostat. Ani kmán ani pán, ani Brit, Čech či Amerikán.

Ale zeptejte se proč ti neocons a Bush vedou vlastně to tažení proti islámu? Myslím v nejhlubší podstatě. Čekáte že řeknu nafta? Ta je tam jistě, kdo by ovládl všechny zdroje nafty může ovládnout svět. Ale to není vše, ruku v ruce jde vláda dolarem. Světovláda (Global dominion) je a bude vedena dolarem, za kterým jsou bankovní titáni neocons (viz také M.Dolejší: "Analýza 17.listopadu 1989").

Pamatujete kdo zpřevracel stoly penězoměnců v chrámě Jeruzalémském? Ten musel být likvidován!

Karel Marx, který v tomto směru prohlédl náturu svých soukmenovců, napsal že žid nezná žádného jiného Boha než peníze. Kdo sáhne na obchod penězi musí jít, i kdyby to byl syn Boží a syn člověka.

Islám  zakazuje obchodování penězi.

Proto ve válkách musí být poražen islám a vyvrácen Korán, aby už nic nestálo a nikdo nestál v cestě vydřiduchům, kteří neumí nic než vydělávat na penězích a finančních transakcích - vládnout penězi. Na neštěstí nadvláda světa dolarem jde ruku v ruce s tou naftou.

Všechny "zapálené Římy" naší doby (počínaje 9/11 v USA a nekonče 7/7 v GB), ať už hořely, nebo nikdy nevybuchly, byly podpáleny jedinou rukou s jedinou myšlenkou a cílem: mít důvod k likvidaci islámu!

V půli srpna byla Britanie rozrušena tím, že pan Blair zde dovolil přistávání a tankování amerických civilních letadel, která dopravovala vojenský materiál pro Izrael (včetně proti-pěchotních hroznových bomb - cluster bomb) proti Hezbollah (Hizbolah) a Libanonu. Teroristické bombardování Izraelem těmito zbraněmi usmrtilo kolem jednoho tisíce Libanonců (The Independent z 15.srpna 2006). Přes materiální podporu, a včetně skvělých plánů paní US Státní sekretářky Dr. Rice, Jahve dovolil, aby vyvolený národ tuto válku prohrál, jak přiznal sám pan izraelský premiér Ehud Olmer.  Ví už dnes Jahve kdo jsou váleční zločinci?

Aby se tedy Britové nebouřili, chce Amerika použít území Čech pro své nové předsunuté letiště k dalším válkám na Středním východě, a nyní brzo proti Iránu.

Ne tak dávno se pan Václav Klaus usmíval pod fousy, že má v šuplíku razítko "Varšavského paktu", a prý nás zbavil ruských raket na našem území.  Dnes  v chomoutu NATO obstarává nové základny, letiště a nové vojáky, aby nás oblažili svojí přítomností. Co s ním a tím?

Jak my se můžeme dostat z žentouru smrti, který se chystá, a znovu a znovu roztáčí.

Nikdo nás zvenčí nikdy neochránil a neochrání, to si buďme jisti!

Na všechna dobrodružství našich "přátel" jsme vždy jen dopláceli. Dnes nám nezbývá nic jiného, než to co Britům: Pryč od imperiální Ameriky!

Konečně, to jsem radil panu profesorovi v pražském Autoklubu na CEPu už loni v létě.

Naši zem od budoucích katastrof může zachránit jen neutralita.

Na co čekáme?

Eur Ing Dr Bohumil Kobliha, Londýn, 1.září 2006

zpět na hlavní stranu                     přehled článků ze Svědomí