Z časopisu Svědomí/Conscience 4/2010

Úlety exprezidenta Václava Havla od pravdy

MUDr. Jaroslav Lhotka

Protivlastenečtí intelektuálové s Václavem Havlem rádi o nás, co milujeme svou vlast a český národ, hovoří jako o "čecháčcích". Jsou tak ocejchováni ti, kdo nemají dle nich správný globální a evropský rozhled a Brusel vnímají jako nové panoptikum osvícenství, jeho konečným cílem je mravní rozvrat Evropy. Nevidím, že by Václav Havel si vzal ponaučení, že základem morálky každého člověka je nedělat tlustou čáru za minulostí a zapomenout na vše. Štefan Füle, propagovaný nedávno V. Havlem masmédii na post eurokomisaře, byl schválen EP. Přitom byl až do pádu totality KSČ komunistou. Doba se změnila a tak se změnil i soudruh Füle, už nebyl komunistou. Stal se z něho Evropan, podřízený eurovládě, tedy Evropské komisi, v jejíž čele stojí José Barroso. Ten taky za moc nestojí po stránce charakteru: nejprve se hlásil k ideologii vraha Mao Ce-Tunga, pak se dal naverbovat do Komunistické strany portugalských dělníků, aby po neúspěšných volbách přešel k sociální demokracii jako veřejné umývárně charakterů pošpiněných bahnem neřestí bolševismu.

V naší prozatímní vládě jsou taky exkomunisté, do r. 1989 komunisté: Jan Fischer (předseda vlády), Jan Kohout (ministr zahraničí), Eduard Janota (ministr financí), Václav Riedlbauch (ministr kultury), Daniela Kovářová (ministryně spravedlnosti). Zbavíme se vůbec někdy těchto pošramocených lidských charakterů na čele tátu? Všichni, kteří mají tendenci bagatelizovat nedostatek odvahy, či dokonce zbabělost u těchto vedoucích osobností, jsou bláhoví snílkové a vlastně i nebezpeční českému národu. Když nedávno byl schválen do funkce ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů Jiří Pernes, zamlčel ve svém životopisu, že byl absolventem Večerní univerzity marxleninismu (VUML). A přesto prošel na tento post ředitele. Dělal kariéru za totality, dělá ji i dnes. Na rozdíl od něho, já jsem vystoupil ze studia na VUML už v r. 1967, po absolvování 1. ročníku - politické ekonomie, v r. 1968 jsem podporoval KAN nikoliv KSČ a 25. února 1970 jsem znemožnil vyvěšení sovětského praporu na státní budově. Bylo se mnou provedeno kárné řízení na ředitelství OÚNZ Jičín. Bylo rázem po "ráji na zemi". Přesto ničeho nelituji, práce pro Vlast se neplatí! To řekl ministr financí Alois Rašín na adresu rychlokvašených vlastenců, myslících v prvé řadě na svůj prospěch. Proto musel být zlikvidován, aby nepřekážel prospěchářům u koryt moci. Atentátník se našel v Šoupalovi.

Exprezident Havel nyní doporučuje za nového prezidenta, po Klausovi, bývalého studenta, dnes ředitele nadace "Člověk v tísni", Šimona Pánka. Podívejme se na pozadí. Otec Šimona Pánka měl chalupu na Rožďalovicku a blízko něho měl chalupu Ivan Havel, bratr Václava Havla. Za totality se stali přáteli. Takže ruka ruku myje, jak říká přísloví. To je ten pravý důvod k vyzdvižení "zásluh o stát" z úst exprezidenta. Vždyť listopadové dny po 17. listopadu1989 vešly do mé paměti jako velká taškařice v režii OF, aby se komunistům nezkřivil ani vlas. Studenti posloužili za křoví při demonstraci 17. listopadu 1989, aby zvítězila opět lež nad pravdou.

MUDr. Jaroslav Lhotka, Jičín

zpět na hlavní stranu                     přehled článků ze Svědomí