Z časopisu Svědomí/Conscience 2/2012

BABYLON
aneb
Satirik bez sebecenzury to vidí jinak

Jára Meců

Začnu rovnou psát o Franckovi Josefovi, který z toho krátkého života vyměřenému lidské bytosti si sám dobrovolně s okázalou radostí pořádné odkrojuje u televize, počítače a mobilu. Mezi lidi už ani nechodí. Prý je má všechny v počítači. Těm posledním, které potkal vykládal, že kvůli internetu vzal předčasný důchod. Na práci už čas nezbývá, tvrdil pracujícím, kteří internet s počítačem ještě neměli. A tak sedí celé hodiny když ne u tv. bedny tak u počítače nebo u odesílání esemesek. Chudák Francek si myslí, že díky tomu všemu roste na duchu i na rozumu.

Soused, který je pravým opakem jeho povahy a internetu ještě nepropad, nazývá Francka nebožtíkem, který pro náš svět zmizel v Babylonu. V Babylonu propletených jazyků a charakterů. V Babylonu kšeftařů, zvrhlosti stejně jako cynismu mazaných babylonských trhovců. A šťastných nešťastníků propadlých blaženosti při odkrojování z času vlastního života rapidně přibývá.

Děda Lojzek Marhule například v tom internetovém Babylonu už několik týdnů, dnem i nocí, houževnatě pátrá, zda jeho předkové pluli na Titaniku. Když zjistí, že pluli a utonuli, bude prý žádat odškodnění. Zprávu, že na internetu se objevily celé seznamy pasažérů a posádky, sdělil Marhulovi důchodce Mazavka, který už několik let hledá v Babylonu vážnou známost.

Je to velký vynález. Každý něco hledá a hledá a žasne a žasne. Jakoby všichni hledali všechny a i když se většinou nikdy jako živi nesejdou, jsou u toho nekonečného sezení šťastni a blaženi. Snad si ani při téhle radosti z věčného hledání v počítačovém internetu ubývání života určeného k pobytu mezi námi živými, Babylonem ještě nepohlcenými, neuvědomují.

Když o vynálezu požírajícím náš čas píši, jsem ve stresu. Vždyť já v tom Babylonu našel i sám sebe! WWW SVEDOMI CZ !! Já, který jsem se nikdy žádnému vladaři ani jeho pohůnkům nikdy nelíbil, jsem v Babylonu, kde všichni hledají všechny! Zato Mudrci, kteří tenhle úžasný vynález vymysleli. nehledají nikoho. V Babylonu je mají všechny pohromadě! Jejich životy, jejich myšlenky, jejich názory i schopnosti, jejich konta a rodokmeny i s adresou. Chytrolíny, překupníky, lidumily, sexmaniaky, kupčíky, mafiány, antisemity, superdemokraty, muslimy, superneonacisty, pedofily, amerikanofily, kuplíře, prostitutky, mohamedány, rusofily, politiky všech barev, kteří s rádobypolitiky a generály vymýšlejí konflikty a invaze a okupace, čímž jak známo plodí nové a nové vzpurné teroristy.

Internet s počítačem jsem ve stresu ihned odnes do zastavárny. Nešťastníka, který ho koupí, nechci vidět. Téměř čtyřicet let píši bez SEBECENZURY a jsem připraven. Ručník, mýdlo a pastu s kartáčkem na zuby mám v zásuvce psacího stolu.

Jára Meců, duben L.P. 2012

zpět na hlavní stranu                     přehled článků ze Svědomí